Правила вирощування огірків насіннєвим способом
Багато починаючі садівники цікавляться питанням: як садити насіння огірків, щоб вони гарантовано зійшли і дали хороший урожай? Нижче ми надамо детальну інструкцію, дотримуючись якої, ви неодмінно досягнете успіху.
Як посадити насіння огірків: підготовчий етап
1. Підготовка посадкового матеріалу
На цьому етапі необхідно приділити увагу грунту, а також самому посадкового матеріалу. Вирішуючи проблему - як посадити насіння огірків, щоб вони гарантовано зійшли і в майбутньому дали хороші і смачні плоди, відзначимо, що посадковий матеріал повинен бути свіжим і якісним. Купуючи продукцію в спеціалізованих магазинах, не забудьте перевірити дату її виготовлення і термін придатності.
Якщо планується вирощувати овоч з особисто зібраного посівного матеріалу, то необхідно відібрати тільки найбільші насіння. Потім їх необхідно помістити в ємність з водою, і для посіву використовувати ті, що потонули.
Як сіяти насіння огірків, щоб не сумніватися в тому, що вони зійдуть, а рослина не буде хворіти і дивуватися шкідниками? Для цього їх необхідно на деякий час замочити в марганцево розчині, а після цього ще кілька годин витримати в змоченою простою водою марлі.
Щоб захистити сходи від ураження росткової мухою (в разі, коли посів проводиться в холодний період), проводять обробку насіння за допомогою крохмального клейстеру. Також дачники-професіонали радять попередньо виростити розсаду, а коли мине загроза весняних морозів (десь в середині-кінці травня), пересадити посіви на грядку.
2. Підготовка ґрунту
Так як же посадити огірки насінням правильно? Перед самим посівом грунт слід очистити від бур'янів, скопати і розпушити. Сіяти краще вдень, коли земля тепла. Якщо грунт пересушена, її потрібно попередньо зволожити. Огірки люблять добре прогріваються ділянки, тому висаджувати рекомендується на піднесених місцях, маючи в своєму розпорядженні грядки з ухилом на південь.
Як садити насіння огірків: методи посіву
Найпоширенішим і нескладним методом посадки є посів по кілька насіння із заглибленням в грунт на 3-4 сантиметри. Посадки злегка зволожуються. Відзначимо, що культура любить родючий грунт (чорнозем).
Якщо посів буде проводитися рядами, то для сортів з недовгими батогами необхідно витримувати відстань від 45 до 60 сантиметрів від ряду до ряду і від 6 до 7 сантиметрів між насадженнями. Сорти, що дають довгі стебла, сіють на відстані 10-12 сантиметрів між рослинами і роблять відступи між рядами не менше 70 сантиметрів. При квадратно-гніздовий спосіб залишають після проріджування по 6 паростків в лунці у сортів з короткими стеблами і по 4-5 - у сортів з довгими батогами.
Якщо вам потрібен посівний матеріал дійсно хорошої якості, пропонуємо перейти по ссилочку в відповідний розділ нашогокаталогу. Тут представлений величезний вибір насіння огірків.
Читати також
Вирощування тютюну
Землю брати 50% універсальну і 50% з городу, добре перемішати, розсипати її в місткості не менше 5 см по висоті. Насіння розсипати по верху землі і чим то не тяжким притиснути її до землі, побризкати з розпилювача кімнатною водою, накрити плівкою і поставити на найсвітліше місце (в теплиці, підвіконня, тепмература має бути 23-25 градусів.
Поливати з розпилювача у міру висихання землі, не заливати, щодня відкриваючи плівку на декілька хвилин. Після того, як насіння зійде (це приблизно через 5-10 днів) і проростуть до 2-3 см, можна починати пересаджувати, пекировать в скляночки по 1-2 шт. , а коли вже в скляночках підростуть до 10 см робиться висадка в город. Відстань висадки приблизно 30 на 50 см.
Перші дні бажаний полив, а далі залежить від погодних умов. Та найголовніше ввсадка насіння на розсаду кінець лютого початок березня, а в грунт початок травня, що б не було вже приморозків.
Найкраще Добриво для Кімнатних Рослин: Як Вибрати та Забезпечити Їх Плодючість
Кімнатні рослини не тільки прикрашають наші приміщення, але і вносять важливий внесок у покращення якості повітря та психічного стану.
Лунний Посівний Календар на Грудень 2023: Збереження Синергії і Плодючості
Грудень 2023 року – період, коли садівники та фермери звертають увагу на лунні фази, щоб оптимізувати свої сільськогосподарські роботи.