Насіння Пенстемона
- За популярністю
- За новизною
- Ціна за зростанням
- Ціна за спаданням
Квітка пенстемон: опис, правила вирощування з насіння
Насіння пенстемону були завезене до нас із США. На сьогоднішній день налічується близько 250 різновидів рослини, квітки якого за зовнішнім виглядом нагадують дзвіночки. Квітка зараховується до списку найбільш морозостійких у всьому світі, тому її можна вирощувати в умовах помірного клімату.
Особливості культури
Пенстемон, вирощений з насіння, є невибагливою квітковою рослиною. Він радує своїх власників пишним і тривалим цвітінням, яке починається ще в травні і закінчується в кінці літа (окремі сорти продовжують цвісти аж до кінця вересня). Для розведення в наших кліматичних умовах підходять тільки наступні чотири види культури:
1. дзвіночкоподібний;
2. альпійський;
3. бородатий;
4. наперстянковий.
Насіння пенстемон (окремі види) можна садити на клумбах спільно з іншими рослинами. Наприклад, альпійський чудово сусідить з нічною фіалкою і примулою, а наперстянковий ексклюзивно виглядає поряд з ніжною ромашкою. Що ж стосується дзвіночкоподібного і бородатого видів, то їх краще садити віддалік від інших рослинних культур.
Особливості вирощування пенстемону з насіння
Досвідчені квіткарі радять вирощувати цю квіткову культуру розсадним методом. Це дозволить спостерігати цвітіння в рік посадки. Сіяти насіння на розсаду необхідно в березні, не присипаючи зверху грунтом - їх засипають трьохміліметрового шаром піску. Грунт повинен бути добре зволоженим, щоб насінню було легше прорости. Посіви накриваються склом або плівкою і поміщаються в тепле місце (18-20 градусів).
Через приблизно 14 днів з'являться сходи, які необхідно пересадити в окремі горщики і помістити в більш прохолодне приміщення (до 15 градусів). У незахищений грунт паростки висаджуються на останньому тижні травня. Між рослинами необхідно витримувати відстань мінімум 30см, щоб кущики не затінювали один одного.
Також насіння пенстемону можна сіяти і в незахищений грунт. Для цього найкращим періодом вважається кінець весни - початок літа. Але садівники попереджають про великий ризик відсутності сходів. Для посадок слід визначити сонячну ділянку квітника, добре захищену від протягів. У кожну луночку необхідно помістити дренаж.
Правила догляду за пенстемоном
Догляд за рослиною полягає в дотриманні наступних нескладних умов:
- Забезпечення простору;
- Своєчасний полив (в спеку - кожен день);
- Періодичне розпушування землі навколо кожного куща;
- Видалення сухих стебел, листя і квіток. Для збору насіння пенстемон можна залишати трохи сухих квіток;
- Підготовка до зимівлі: верх рослин зрізається, а решта частини накриваються шаром опалого листя.
Як бачимо, пенстемон, купити насіння якого можна в інтернет-магазині «Зернятко», не надто вибагливий у догляді, тому впоратися з цим завданням зможе навіть початківець квіткар.