Насіння Дзвіночка
- Розпродаж
- За новизною
- Ціна за зростанням
- Ціна за спаданням
Спочатку, дзвіночок вважався польовою квіткою, який росте на лісових галявинах і гірських схилах. Але потім, краса форм дзвіночка і яскравість кольору, підкупила багатьох садівників, які стали висаджувати його насіння на своїх ділянках. Тепер, дзвіночок прикрашає своїми ніжними крихкими квітами кожен другий сад.
Зовні, квітка нагадує дзвоник в мініатюрі. Його суцвіття являють собою кисть. В середньому, період цвітіння дзвіночка становить 2 місяці. Початок цього періоду припадає на кінець весни. З насіння виростають квіти відрізняються різноманітністю відтінків: сині, рожеві, фіолетові, білі, блакитні. Стебло дзвіночка дуже тонке, листя вузькі видовжені. Сьогодні можна зустріти сорти дзвіночка з незвичайним забарвленням і формою пелюсток. Серед них можна знайти насіння вінчиковидних або махрових дзвіночків. Деякі з них навіть вважаються їстівними.
Дзвіночок розмножується насінням, які за розміром не перевищують макові зернята.
Умови зростання
Насіння дзвіночка рекомендують висаджувати на ділянках з рівномірним розподілом світлотіні. Він однаково добре розвивається як на сонці, так і в тіні. Але в напівзатінених місцях період цвітіння буде значно більший.
Насіння слід висаджувати на ділянках, де виключений застій талої та дощової води. Для посадки насіння рекомендуються високі ділянки з легким суглинком, нейтральні або слабокислі. Чим пухкіший і дренований ґрунт, тим швидше проростає насіння і краще розвивається дзвіночок. Деякі види, які відносять до скельних, вимагають слаболужних ґрунтів. При наявності важкого суглинку, його необхідно розбавити торфом, піском, мінеральними добривами, листовим перегноєм. Єдина умова - використовувати їх можна тільки в підсушеному вигляді. Свіжий торф, перегній і інші компоненти можуть передати насінню грибкові захворювання.
Спосіб посадки дзвіночка із насіння
Щоб насіння дзвіночка утворили якісні сходи, необхідно виконувати ряд правил посадки:
- Посадку насіння дзвіночка, рекомендується здійснювати безпосередньо у відкритий грунт. Розсадний метод, тут погано підходить, через те, що дзвіночок має слабку кореневу систему, яка легко пошкоджується при пересадці з горщиків в грунт.
- Насіння висаджують на початку травня або під осінь до початку вересня. Підзимній посів для насіння дзвіночка краще.
- Для посадки, у зволожений ґрунт проробляють невеликі поглиблення, висотою до 1,5 см. Насіння розкладають в приготовані борозенки та злегка присипають піском. Як правило, насіння проростає вже через 2 тижні.
- Після формування третього листа, саджанці пікірують, залишаючи між ними відстань 10 см. Сильна загущенність призведе до низького цвітіння й утворення великої кількості зеленої частини.
Догляд за дзвіночком
Догляд за дзвіночком мало відрізняється від стандартних заходів, спрямованих на продовження цвітіння і підтримки здорової флори квітки. Насіння, після посадки, потребує щоденного поливу. Після сходів паростків полив рослині потрібний помірний. Для продовження квітконосного періоду необхідно видаляти старі суцвіття до дозрівання в них насіння. Під час активного росту, рослину слід підгодувати азотовмісними добривами. Квітка погано переносить сусідство бур'янів і щільні ґрунти, тому слід регулярно проводити прополку і розпушування.
У каталозі нашого магазину «Зернятко» ви завжди можете купити насіння дзвіночка з доставкою по Україні за максимально короткі терміни. Низькі ціни та висока якість продукції, порадують найвимогливішого покупця.