Каталог
Кошик 0

Насіння Іпомеї

Закрити фільтр

Режим роботи

Пн-Пт: 9:00 - 18:00 | Сб: 10:00 -16:00 | Нд: вихідний Телефони

Садівникам-початківцям рекомендується купити насіння іпомеї. Це невибаглива культура, яка належить до в'юнкових рослин. У природі цю рослину можна знайти в субтропічних і тропічних лісах.

Іпомея являє собою прекрасні ліани, густо вкриті яскравими суцвіттями. Рослину вирощують у кімнатних умовах, а також нею озеленюють присадибні території. За допомогою цієї культури можна декорувати альтанки, паркани та стіни будівель.

У рослини є мінус - вона отруйна, тому її потрібно вирощувати тільки на відкритому повітрі.

Форма суцвіття іпомеї нагадує грамофон. У висоту стебла можуть сягати трьох метрів. Великі квітки розкриваються вранці, а закриваються вже опівдні. Рослина має суцвіття різного кольору. Це можуть бути білуваті, рожеві, а також сині та червоні відтінки.

Умови зростання

Вибираючи насіння іпомеї, варто враховувати, що рослина віддає перевагу сонячним ділянкам. При цьому потрібно вибирати місця, які захищені від поривів вітру. Найкращим варіантом стануть південні вікна або сонячна тераса.

Ґрунт під насіння має бути поживним і розпушеним. При цьому ґрунт добре удобріть.

Спосіб посадки насіння іпомеї

Для посадки використовується насіння іпомеї, яке може зберігати схожість близько 3-4 років.

Посадка виконується в середині травня. Завчасно насіння замочують у воді на добу. Якщо набухання не відбулося, то насіння потрібно наколоти голкою і замочити.

При висаджуванні цієї культури, варто приділити увагу таким моментам:

  1. Значення має склад ґрунту. Насіння іпомеї різного виду вимагає підготовки спеціального ґрунтового складу. Африканським сортам підходить ґрунт із дрібним керамзитом. А для американських різновидів варто використовувати торф, вермикуліт і листовий перегній.
  2. Висаджуються в маленькі ємності по 2-4 штуки. Кожна ємність прикривається плівкою.
  3. Ґрунт потрібно поливати в міру необхідності. Також приміщення провітрювати і прибирати конденсат.
  4. Через 8-12 днів проявляються паростки.
  5. Коли розсада стане більшою, її потрібно відсадити в іншу ємність більшого розміру.
  6. Для отримання нових паростків з боків, розсаду прищипують.

Розсаду, що підросла, висаджують на ділянку наприкінці травня, в період, коли ґрунт добре прогрівся.

Молоді паростки пересаджують шляхом перевалки з проміжком у 20 см. Необхідно відразу ж поставити опору. Для цього використовується натягнута волосінь або решітка. Квіти можна висівати у відкритий ґрунт після заморозків.

Правила догляду за іпомеєю

Щоб ця культура виросла в розкішну ліану, її потрібно регулярно підгодовувати і поливати. До моменту розростання необхідно виконувати підживлення комплексними добривами кожні півмісяця.

Поливи здійснюються при висиханні поверхневого ґрунтового шару. Листя іпомеї необхідно збризкувати водою в спекотні періоди. Якщо коренева система почала загнивати, то гарненько розпушіть ґрунт і призупиніть підживлення.

Варто пам'ятати, що зловживання азотними добривами може викликати рясне зростання листя. Але при цьому сильно сповільнюється цвітіння рослини.

Найчастіше рослину вражає павутинний кліщ. У профілактичних цілях іпомею необхідно вчасно поливати і протирати листочки. Також ця культура може вражатися попелицею. При цьому використовується спеціальний інсектицид.

Якщо потрібно приховати велику ділянку стіни або негарну огорожу, то іпомея вважається найкращим рішенням.

Тільки в нашому магазині ви можете придбати високоякісне насіння іпомеї з доставкою по Україні. Наша продукція відрізняється оптимальним співвідношенням ціни та якості.